City of Swansea Rowing Club

Navigation
Created by: twitter website widget
 
You are here: Home Open Events 2010 HOR Results 2010
Document Actions

HOR Results 2010

by Bill Gannon last modified 2010-01-31 20:19

Results of the Swansea Small Boats Head 2010

J K Barnes Management

Event 1 J154x+ Junior 15 Coxed Quad Scull
Event 2 J144x+ Junior 14 Coxed Quad Scull
Event 3 T4x+ Tubby Coxed Quad Scull
Event 4 I24x IM2 Quad Scull
Event 5 VE4x Veteran E Quad Scull
Event 6 J164x Junior 16 Quad Scull
Event 7 I14+ IM1 Coxed Four
Event 8 I34+ IM3 Coxed Four
Event 9 WI34+ Women's IM3 Coxed Four
Event 10 N4+ Novice Coxed Four
Event 11 MN4+ Mixed Novice Coxed Four
Event 12 VC4+ Veteran C Coxed Four
Event 13 ML4+ Mixed Longboat Coxed Four
Event 14 S2x Senior Double Scull
Event 15 I32x IM3 Double Scull
Event 16 WJ182x Women's Junior 18 Double Scull
Event 17 WJ152x Women's Junior 15 Double Scull
Event 18 WY2x Women's Yole Double Scull
Event 19 MY2x Mixed Yole Double Scull
Event 20 I32- IM3 Coxless Pair
Event 21 I21x IM2 Single Scull
Event 22 N1x Novice Single Scull
Event 23 VE1x Veteran E Single Scull
Event 24 WJ181x Women's Junior 18 Single Scull
Event 25 J161x Junior 16 Single Scull
Event 26 J151x Junior 15 Single Scull

Event 1 J154x+ Junior 15 Coxed Quad Scull

12 Llandaff Cath Sch 02:37:44 02:47:50 10:06 (winner)
13 CSRC 02:38:12 02:48:22 10:10  

Event 2 J144x+ Junior 14 Coxed Quad Scull

48 Llandaff Cath Sch 01:06:43 01:19:16 12:33 (winner)
49 CSRC     DNS  

Event 3 T4x+ Tubby Coxed Quad Scull

32 Penarth 02:15:06 02:23:56 08:50 (winner)
63 Llandaff Cath Sch (boys) 00:48:33 00:58:58 10:25  
30 Llandaff     DNS  
31 Llandaff Cath Sch (girls)     DNS  
64 CSRC     DNS  

Event 4 I24x IM2 Quad Scull

40 Monmouth 01:00:23 01:07:54 07:31 (winner)
39 Cardiff City 00:59:41 01:07:44 08:03  
35 Llandaff 02:27:34 02:35:55 08:21  

Event 5 VE4x Veteran E Quad Scull

42 Llandaff 01:01:00 01:10:03 09:03 (winner)
43 CSRC 01:02:31 01:13:19 10:48  

Event 6 J164x Junior 16 Quad Scull

10 Llandaff 02:35:07 02:43:55 08:48 (winner)
11 CSRC 02:36:08 02:45:11 09:03  

Event 7 I14+ IM1 Coxed Four

41 Monmouth     DNS (time only)

Event 8 I34+ IM3 Coxed Four

2 SURC 02:28:22 02:36:16 07:54 (winner)
3 Llandaff 02:28:48 02:36:59 08:11  

Event 9 WI34+ Women's IM3 Coxed Four

4 Monmouth (A) 02:29:45 02:39:12 09:27 (winner)
46 Monmouth (B) 01:05:15 01:14:51 09:36  
45 SURC (Robertson) 01:04:19 01:13:58 09:39  
44 SURC (Negele) 01:03:51 01:13:41 09:50  

Event 10 N4+ Novice Coxed Four

9 CSRC 02:34:30 02:43:36 09:06 (winner)
7 Llandaff 02:31:55 02:41:19 09:24  
6 SURC (Geissler) 02:30:51 02:40:18 09:27  
8 Llandaff 02:33:32 02:45:08 11:36  
5 SURC (Davies)     DNS  

Event 11 MN4+ Mixed Novice Coxed Four

47 Llandaff 01:05:48 01:15:48 10:00 (time only)

Event 12 VC4+ Veteran C Coxed Four

1 Monmouth     DNS (time only)

Event 13 ML4+ Mixed Longboat Coxed Four

29 Pembs YC     DNS (time only)

Event 14 S2x Senior Double Scull

14 Monmouth 02:38:51 02:46:43 07:52 (time only)

Event 15 I32x IM3 Double Scull

16 Monmouth 02:40:18 02:48:55 08:37 (winner)
15 Cardiff City 02:39:40 02:48:21 08:41  
17 CSRC (Townsend) 01:02:40 01:11:50 09:10  

Event 16 WJ182x Women's Junior 18 Double Scull

51 Llandaff 01:07:39 01:17:51 10:12 (winner)
52 CSRC (Maddock) 01:08:27 01:18:48 10:21  
53 CSRC (Nawell)     DNS  

Event 17 WJ152x Women's Junior 15 Double Scull

19 CSRC/Academy 02:41:14 02:51:29 10:15 (winner)
20 CSRC (Todd)     DNS  
21 CSRC (Davies)     DNS  

Event 18 WY2x Women's Yole Double Scull

65 Neyland     DNS (time only)

Event 19 MY2x Mixed Yole Double Scull

33 Neyland     DNS (time only)

Event 20 I32- IM3 Coxless Pair

50 SURC (Davidson) 01:07:07 01:15:52 08:45 (winner)
18 SURC (Adey)     DNS  

Event 21 I21x IM2 Single Scull

54 Cardiff City 01:08:47 01:17:27 08:40 (winner)
66 Monmouth (Stewart-Woods) 01:11:32 01:20:45 09:13 (time only)
55 Llandaff (Thomas) 01:09:23 01:18:45 09:22  
56 Llandaff (Cowman)     DNS  

Event 22 N1x Novice Single Scull

34 SURC (Fernandez) 02:43:46 02:52:45 08:59 (time only)
24 CSRC (Lewis) 02:42:07 02:51:07 09:00 (winner)
22 Cardiff City (Carrick) 02:41:35 02:50:59 09:24  
23 Cardiff City (Cambray)     DNS  

Event 23 VE1x Veteran E Single Scull

57 Ross (Jones) 02:44:39 02:55:24 10:45 (time only)

Event 24 WJ181x Women's Junior 18 Single Scull

25 Llandaff (Thomas) 02:42:33 02:52:55 10:22 (winner)
28 CSRC (Nawell) 02:43:33 02:54:20 10:47  
26 CSRC (Maddock)     DNS  
27 CSRC (James) 02:43:19   DNF  

Event 25 J161x Junior 16 Single Scull

59 Llandaff (Warner) 01:09:45 01:19:10 09:25 (winner)
60 CSRC (Pollett) 01:10:31 01:21:32 11:01  
58 Llandaff (Spiller)     DNS  

Event 26 J151x Junior 15 Single Scull

62 CSRC (Parry) 01:11:06 01:21:22 10:16 (winner)
61 Llandaff (Patterson) 01:10:51 01:21:10 10:19  

List of Winners

Event 1 J154x+ Llandaff Cath Sch 10:06
Event 2 J144x+ Llandaff Cath Sch 12:33
Event 3 T4x+ Penarth 08:50
Event 4 I24x Monmouth 07:31
Event 5 VE4x Llandaff 09:03
Event 6 J164x Llandaff 08:48
Event 8 I34+ SURC 07:54
Event 9 WI34+ Monmouth (A) 09:27
Event 10 N4+ CSRC 09:06
Event 15 I32x Monmouth 08:37
Event 16 WJ182x Llandaff 10:12
Event 17 WJ152x CSRC/Academy 10:15
Event 20 I32- SURC (Davidson) 08:45
Event 21 I21x Cardiff City 08:40
Event 22 N1x CSRC (Lewis) 09:00
Event 24 WJ181x Llandaff (Thomas) 10:22
Event 25 J161x Llandaff (Warner) 09:25
Event 26 J151x CSRC (Parry) 10:16
 

Site by Brill Technology Ltd